Thursday, September 26, 2013

Boyfriend Jeans


Здраво девојки !

"Boyfriend jeans" е нешто најдобро што досега било смислено од страна на модата. Лесни се за комбинирање може да се носат буквално со се : со корсети,  штикли, најобични маички, балетанки , зависи од пригодата. За денес моите "boyfriend jeans" се одлучив да ги искомбинирам со карирана кошула и со џемпер, одлична комбинација доколку сакате да се чуствувате удобно и модерно. 

Уживајте! :))Џемпер : Zara TRF
Кошула: Vintage
Фармерки: Massimo Dutti
Ташна : H&M

Thursday, August 29, 2013

Summer


Здраво девојки!

Ова лето со сигурност е едно од поубавите лета за мене . Имав неколку патувања низ Македонија. но летниот одмор го поминав во Бугарија. Кога се правеа планови каде да се оди бугарското приморје беше последно на список од причина што од кога знам за себе моите ме носеа на одмор во Црна Гора. Но бог знае како дечко ми успеа да ме убеди да одиме во Кранево, тоа е градче помеѓу Албена и Варна и не зажалив ни за момент иако неколку денови пред да тргнеме бев очајна од коментари што читав по разни форуми за морето , храната и сл . Го препорачувам местово за сите кои сакаат вистински да се одморат. Немав класичен одмор од типот на 10 дена лежење на плажа, хотел, диско... го искористив одморот да ги посетам и околните места како што се Албена, Балчик, Варна и на враќање бевме во Софија (по кој знае кој пат) и останатите места кои се влиску до наша граница.

Уживајте! :))
Кошула: Bershka
Шорцеви: Happening
Шешир: Local shop in Kranevo
Обетки: C&A
Апостолки: Accesorize
Алки: DIY

Wednesday, August 14, 2013

Safari


Здраво девојки ! 

Ме немаше подолго време поради тоа што бев на одмор :)) (во некој нареден пост за тоа). Сафари стилот ми е еден од поомилените од проста причина што преовладуваат маслинестата, кафената и крем боја (најубавите бои според мене  :)) ) .
Уживајте ! :))
Кошула, балетанки: H&M
Хеланки, Шешир: / 

Thursday, July 18, 2013

Green


Здраво девојки ! 

Зелена е моја омилена боја, а за тоа колку сакам маички со линии , точки се гледа по моите постови :)) 

Уживајте ! :))Маичка : /
Шорцеви : Happening
Оксфордки : Suite Blanco
 Ташна : H&M

Saturday, July 13, 2013

Mix

Здраво девојки!

Се радувам што повторно се во мода широки панталони. Имам повеќе пара во разни бои. Лесни се за комбинирање и што е најбитно се многу комотни.  

Уживајте! :))


Панталони : Zara
Маичка : Cherokee
Јакна : Suite Blanco
Ташна, Сандали : Stradivarius
Наочари, Обетки : /

Monday, June 24, 2013

Ich vermisse Deutschland


Здраво девојки! 

Пред точно една година бев во Германија (тоа може да погледнете и во "Travel") , но овде ќе ви покажам еден аутфит . 

Уживајте! :))

Пантолони: Bershka
Корсет : Stradivarius
Сако,Taшна:  /
Балетанки : Il camino 

Thursday, June 6, 2013

Cold

Здраво девојки ! 

Таман се израдував дека заврши сесијата и дека конечно ќе уживам 4 месеци, залади. Мислам дека надвор е по ладно од Ноември! Задолжителен дел од аутфитот мора да е џемперчето :)) 


Уживајте! :))Маичка - Mango
Ташна - Mango
Џемпер - Pull & Bear
Оксфордки - Suite Blanco
Хеланки, Марама - /

Thursday, May 30, 2013

Tomboy style

Здраво девојки ! 


Томбој стилот е многу повеќе од облекување како машко. Освен во модата големо влијание има и врз популарната култура, филмот, музиката и литературата, а идентификацијата преку облеката значеше бунтовност, самодоверба и авантура.  Вљубените во овој стил се храбри, дрски, жестоки и секси.

 Нивното мото е носи што сакаш.

Уживајте ! :)) 


Wednesday, May 29, 2013

Kenzo Tiger Sweater

Здраво девојки ! 
Kenzo Takada  е јапонски моден дизајнер и основач на брендот Кензо. Љубовта кон модата ја добил благодарение на неговите сестри каде што ги читал нивните списанија за мода. Во 1958 година станал дел од Tokyo's Bunka Fashion College каде што тогаш се отвориле вратите за машки студенти. По завршувањето на студиите тој се сели во Париз.
Неговите џемпери со тигар се еден од поомилените парчиња облека меѓу блогерките.
Уживајте ! :))


Wednesday, May 15, 2013

Tourists :))

Здраво девојки! 


Вчера со дечко ми сакавме да го смениме стандардното излегување по кафичи и сл, и се одлучивме да изнајмиме точаци и да го прошетаме градот како туристи ! :))  Нашата мини тура започна од центар и заврши во градски парк :)) . Најпрво бевме да го видиме новиот плоштад каде што е споменикот на Филип II, а потоа се упативме кон луна парк каде што моравме да направиме пауза за превкусните пирошки (кој пробал знае) и секако за преубавите Maccarons од Oh la la :)) 
п.с... Жал ми е што немам доволно слики од мојот аутфит :( 

Уживајте ! :))


Маичка:Terranova
Фармерки: Terranova
Марама, Обетки: /

Thursday, May 9, 2013

Red

Здраво девојки ! 

По мала пауза за празнициве конечно најдов малку време да му се посветам на блогов. А што се однесува до паузата која ја имавме поради нив одвоив време да се прошетам по милата ни земја . (но за тоа во некој нареден пост). :)) Денес бев во кино и го гледав "Iron Man 3 - 3D" и морам да кажам дека не беше нешто посебно...  И секако денот неможе да се замисли без најубавиот сладолед во градот (според мене) во Gino :)
 
Уживајте ! ;)


Пантолони : Mango
Маичка: Bershka
Марама, штикли:  /
Ташна : Vintage