Tuesday, March 19, 2013

Polka Dots

Здраво девојки! 
поради тоа што денес немав никакви обрвски и само си шетав се одлучив да искомбинирам наједноставна комбинација. Од секогаш сум сакала маички, хеланки со шари како точки, линии и сл.  :)Хеланки: Terranova
Маичка , Џемперче: Calliope
Обетки: Софи

Saturday, March 16, 2013

Peplum shirt


Здраво девојки! 

По некое време еве ме повторно :)
За денес се одлучив да носам обични панталони со "peplum" маичка која комбинацијата ќе ја направи сосема поинаква, од причина што не сум некој голем фан на новиов тренд црно - бело па затоа се трудам секогаш да носам марама или ланче (без разлика) во друга боја. И бидејќи надвор е смрзнувачка целата комбинација си ја комплетирав го дебел џемпер. :D


"Peplum"  маичка: Мana Fashion
Панталони: Calliope
Оксфордки: Suite Blanco
Марама: Parfois
Саат: Swatch
Џемпер: Pull&Bear
Јакна: Солун
Обетки: /

Tuesday, March 12, 2013

Green Jewelry

Денес имав навистина релаксиран ден. Прво имав мала прошетка до центарот, а потоа бев да гледам тенис. За денес се одлучив на мојот аутфит да преовладуваат потемни бои, но сепак додадов обетки во зелена боја (блага варијанта на неон нијанса) кои некако даваа посебен шмек на целата комбинација. :) Џинс: Esprit
Џемпер: Mango
Јакна, Обетки, Марама, Ночари, Ташна : /
Саат: Swatch
Елек: Zara
Чизми: Солун

Monday, March 11, 2013

Flowers

Не бев активна овие неколку дена поради тоа што имав колоквиум денес и морав да му се посветам :) 
Фустан: Bershka
Џемпер: Calliope
Оксфордки: Suite Blanco
Ланче: Quilling Art Jaca

Thursday, March 7, 2013

New In :)

Пред некој ден се подновив со нова маичка од Зара со натпис Јеееееееееее :)))


Маичка, мантил: Zara
Џемперче: Calliope
Jeans: Bershka
Чизми: Солун
Ланче: /

Wednesday, March 6, 2013

Knit Flower Jewelry

Еве конечно и јас да се приклучам на "трендот" кошула со кратко ланче :). По одамна сакав да ја носам оваа комбинација, но никако да и дојде редот, а и ми изгледаше најдобра опција за на факс. 

Маичка: Terranova
Панталони: Bershka
Џемпер: Calliope
Ташна: Stradivarius
Jakna, Чизми: Солун
Наочари: /
Ланче: Quilling Art Jaca

Tuesday, March 5, 2013

Baggy pants

Здраво девојки. Овие денови не бев во состојба да му се посветам на блог од причина што ова променливо време ме разболе, но за среќа брзо ми помина ! :) За денешнава комбинација инспирација добив од машките, кои за разлика од нас облекуваат што прво им дојде при рака ( добро не се сите исти) :D . Искомбинирав буквално што прво ми дојде при рака и баш се чудев како не поминав цел саат пред огледало да се гледам, средувам и сл. :)
Панталони: Beshka
Маичка,Џемпер: Calliope
Оксфордки: Suite Blanco
Ташна, наочари: /
Јакна: Солун

Friday, March 1, 2013

Stripes :)

Конечно 1ви Март!!!!! :D ..... Иако пролетта официјално не е пристигната , денес беше навистина преубав ден кој вредеше максимално да се искористи. Мене денот ми почна уште рано наутро во 9 часот со обврските на факултет, а потоа шетањето со пријателите и љубовта. :)) За овој ден се одлучив да носам маичка со линии, иако знаеме дека секоја пролет линиите и цветниот дезен се IN. Се надевам дека и вие си поминавте преубаво во текот на денот. :) 

Маичка: Bershka
Панталони: Calliope
Јакна, Чизми: Солун
Ташна, обетки: подарок
Саат: Swatch
Ночари, Шал: /