Sunday, April 28, 2013

Casual sunday


Здраво девојки ! 

Морнарски стил е еден од трендовите кои тешко дека некогаш ќе излезе од мода. Бела, тегет и кафена боја ми е омилени бои и денес имав шанса да си ги комбинирам. Искрено морнарскиот стил што го комбинираат со црвено не ми се допаѓа, па затоа си го искомбинирав како што сакав. :))


Маичка: Zara
Фармерки : Terranova
Оксфордки: Suite Blanco
Ташна : BCB Girls
Обетки:/Thursday, April 25, 2013

High Heels...


Здраво Девојки! 

Пред неколку денови дознав за наградната игра на Suite Blanco. Се што требаше да направам е да ја посетам нивната продавница во City Mall и да си направам комбинации кои мене ми се допаѓаат, да се фотографирам и да одберам една комбинација и дa ja  прикачам на еден посебен линк кои тие го направиле за учесничките во натпреварот. Ова се трите комбинации кои ги смислив се надевам дека ви се допаѓаат! :)) 

Saturday, April 20, 2013

Birthday !!!! :D

Здраво девојки ! 

Вчера ми беше роденден и не ми се верува дека сум една година постара :P ... Роденденот го прославив со најблиските во домашна атмосфера (најубаво!) :))
Уживајте ! 

Маичка :Zara
Пантолони: Terranova 
Каиш : Mango
Обетки, џемпер: /

Monday, April 15, 2013

Pink Sunday


Здраво девојки! 


Ова е мојот вчерашен аутфит. Вчера не бев во можност да му се посветам на блогот. :)) Се инспирирав од убавото топло време кое мораше да се искористи максимално. :))
Џемпер, Пантолони: Terranova
Маичка: Zara
Ташна: Stradivarius
Патики: Adidas
Ланче: /

Tuesday, April 9, 2013

Boho :)

Оваа кошула е најново парче облека кое си го добив од многу драга пријателка ФАЛА ТИ ! :)) 

Кошула: Motivi
Џемпер: Calliope
Фармерки: Terranova
Чизми, Ташна: Солун
Обетки: /

Monday, April 8, 2013

Style Inspiration: Chiara Ferragni

Chiara Ferragni  е најуспешната модна блогерка во Италија. Chiara  има 25 години и живее на релација  Милано - Париз - Њу Јорк. И покрај тоа што целосно е посветена на нејзиниот блог , таа има време и за студиите по право на универзитетот Бокони во Милано.  Нејзиниот блог е www.theblondesalad.com . Во врска со името на блогот таа  изјавила дека "русокосата салата" е всушност се она што ја карактеризира неа. Покрај модата на нејзиниот блог може да најдете совети и за патување, фотографија и начин на живот. Нејзина инспирација е Miroslava  Duma.  Благодарение на нејзиниот блог таа денес соработува со многу познати брендови како што се : Balenciaga, Louis Vuitton, Kenzo, Zara, Mangо, Hugo Boss,Chanel и многу други. Chiara  има и своја линија на чевли направена за shoescribe.com :))

Tuesday, April 2, 2013

Pixie Hair :)

Здраво девојки !  
Подолго време не бев активна од причина што многу сум зафатена со обврските на факултет и пред неколку денови почнав на пракса во една од туристичките агенции во градот. :))  Знам дека не сум ви недостасувала и така сите сте зафатени со Fashion Week-ов :P 

После неколку месеци размислување дали да ја скратам косата или не, сепак се решив да се променам малку :D 

 Се надевам дека ви се допаѓа 

Фустан: Mango
Мантил: Zara
Чизми: Солун