Monday, June 24, 2013

Ich vermisse Deutschland


Здраво девојки! 

Пред точно една година бев во Германија (тоа може да погледнете и во "Travel") , но овде ќе ви покажам еден аутфит . 

Уживајте! :))

Пантолони: Bershka
Корсет : Stradivarius
Сако,Taшна:  /
Балетанки : Il camino 

Thursday, June 6, 2013

Cold

Здраво девојки ! 

Таман се израдував дека заврши сесијата и дека конечно ќе уживам 4 месеци, залади. Мислам дека надвор е по ладно од Ноември! Задолжителен дел од аутфитот мора да е џемперчето :)) 


Уживајте! :))Маичка - Mango
Ташна - Mango
Џемпер - Pull & Bear
Оксфордки - Suite Blanco
Хеланки, Марама - /