Thursday, June 6, 2013

Cold

Здраво девојки ! 

Таман се израдував дека заврши сесијата и дека конечно ќе уживам 4 месеци, залади. Мислам дека надвор е по ладно од Ноември! Задолжителен дел од аутфитот мора да е џемперчето :)) 


Уживајте! :))Маичка - Mango
Ташна - Mango
Џемпер - Pull & Bear
Оксфордки - Suite Blanco
Хеланки, Марама - /

3 comments:

 1. Да ти кажам право јас се радувам што сеуште не дошло правото лето, оваа температура совршено ми одговара. Одличен кежуал изглед, марамата е супер додаток.
  Stardust Stain Blog
  NEW POST || Playing With Denims

  ReplyDelete
 2. Оксфордките се милина :) Покажи ја ташната, ме заинтригира. многу!

  ReplyDelete
 3. Interesna marama...Dzemperceto isto taka mi e doasta slatko :*


  http://sekymorrison8.blogspot.com

  ReplyDelete