Thursday, September 26, 2013

Boyfriend Jeans


Здраво девојки !

"Boyfriend jeans" е нешто најдобро што досега било смислено од страна на модата. Лесни се за комбинирање може да се носат буквално со се : со корсети,  штикли, најобични маички, балетанки , зависи од пригодата. За денес моите "boyfriend jeans" се одлучив да ги искомбинирам со карирана кошула и со џемпер, одлична комбинација доколку сакате да се чуствувате удобно и модерно. 

Уживајте! :))Џемпер : Zara TRF
Кошула: Vintage
Фармерки: Massimo Dutti
Ташна : H&M

No comments:

Post a Comment